پل سزان :
یکی از تاثیر گذارترین نقاشان مدرن فرانسوی  می باشد . خانه ای را در سال 1901 در شهر اکس- آن پروانس برای خود تهیه کرد و با سلیقه خود این خانه زیبا را طراحی کرده است ، این مکان همانند منزل و آتلیه نقاشی او بود . خانه ای بسیار ساده داشت و همیشه نیز به تنهایی زندگی می کرد . وی در همهٔ زندگی هنری‌اش بسیار کم‌سخن بود و از این‌رو همواره در جمع هنرمندان بیگانه به شمار می‌آمد.  نقاشی هایی که شهرت فراوانی به دست آوردند در این آتلیه به تصویر کشیده شده اند : " خانه لزارد " ،  " کوه سن- ویکتوار " ، ....  نمونه ای از این نقاشی ها می باشند . نمونه ای از این خانه زیبا را می توانید  در عکس زیر  مشاهده کنید :

 

l'atelier de paul cézanne à aix-en-provence

ژوزفین بیکر :

علاوه بر اینکه در موسیقی  چهره ای شناخته شده می باشد در خوانندگی جاز نیز مشهور می باشد .  جالب است بدانید که او در جنگ دوم جهانی اطلاعات محرمانه نیروهای مقاومت را که با جوهر نامریی نوشته می‌شدند، جابه‌جا می‌کرد . بازدید از این خانه زیبا ، یادآور زندگی این هنرمند می باشد.

a castelnaud-la-chapelle, le château des milandes, demeure de joséphine baker

گوستاو موور :

یکی از نقاشان مشهور در سبک سمبولیست است . به سبب جنبه های نمادین و تخیلی آثارش در زمره ی هنرمندان سمبولیست قرار گرفته است . او در نقاشی ، طراحی ، فرست کوو  ( نقاشی بر دیوار ) نیز مهارت داشت . همان طور که  در شکل زیر می بینید نمایی از طراحی ها و نقاشی های او در منزلش دیده می شود .

l'escalier du musée gustave moreau à paris.

 

ژاک پرور : خانه ژاک پرور در نورماند بوده است .  شاعر و فیلم‌ نامه نویس فرانسویبود. شعرهای او در زبان فرانسه  بسیار رایج است و در کتاب‌های درسی این زبان بسیار نقل شده است. خانه او در حال حاضر تبدیل به یک موزه شده است و پذیرای بازدید عموم  می باشد .

 

 

 

 

 la maison de jacques prévert dans la manche  

 

 

 

 نقاش  سبک رمانتیک است. اوژن دلاکروا نقاش، طراح و چاپگر فرانسوی، مشهورترین نماینده نقاش رمانتیک و یکی از رهبران پیشگام رمانتیک در اروپا است. پاگانینی، یکی از آثار مهم او به شمار می‌رود. خانه ای که در زیر مشاهده می کنید نمایی از خانه ی این شخص برجسته می باشد.

le jardin et l'atelier du musée national eugène delacroix dans le vie


ویکتور هوگو :
ویکتور هوگو این خانه ی سفید را با وسایل و تزئینات چینی آراسته است . آثار بسیار مهمی مانند : کارگران دریا، افسانه قرن ، بینوایان را در این خانه به نگارش در آورده است .

la maison d'exil de victor hugo à guernesey.

 

کلود مونه :
کلود مونه  بنیانگذار نقاشی امپرسیونیسم فرانسوی بود.
مجموعهٔ تابلوهای  مشهور نیلوفر آبی به او تعلق دارد و این کارها را  از  سال  1899 آغاز کرد .

la maison de claude monet à giverny.


شاتوبریان :

در نوامبر سال 1807 با دختری به نام سلست ازدواج کرد و در همین خانه ساکن شدند .

la demeure de chateaubriand de 1807 à 1818 dans les hauts-de-seine.

 

 

لئوناردو داوینچی  از دانشمندان و هنرمندان ایتالیایی دوره رنسانس است که در رشته‌های نقاشی، ریاضی، معماری، موسیقی، کالبدشناسی، مهندسی، تندیسگری، و هندسه شخصی برجسته بود.

manoir où séjourna léonard de vinci, le clos lucé est situé à amboise.